"Зелено-бяла" Севиля изживя срамна загуба (видео)

Отборът на Бетис падна унизително с 0:4 от Ейбар в мач от 18-ия кръг на Ла Лига, игран на "Бенито Вийямарин". Това беше исторически първи двубой между двата отбора в елита на Испания. Баските разбиха един от деветта шампиона на Примера след голове на Андер Капа (4), Кеко (17), Адриан Гонсалес (71) и Борха Гонсалес - Бастон (82). "Зелено-белите" севилци нямат победа у дома в Ла Лига от 12 септември миналата година.

Гостите от "Ипуруа" стигнаха до ранен гол след щастлив рикошет. В четвъртата минута десният бранител Андер Капа получи топката в наказателното поле, шутира, кълбото се отклони от крак и излъга Антонио Адан - 0:1. В 13-ата Алваро Сехудо центрира, Жорди Фигерас стреля неточно, а зад него абсолютно сам беше Алфред Н'Диайе.

В 17-ата баските стигнаха до втори гол след сериозно неразбирателство в защитата на севилци. Двама човека се събраха около Серхи Енрик на аутлинията, а той центрира към непокрития Кеко, който от шест метра насочи високата топка в мрежата - 0:2. Баломпие упорито атакуваше, но в защита оставаше много празни пространства, като в 37-ата само добрата реакция на Адан преотврати нов гол. В 43-ата Асиер Риесго запази преднината на "синьо-червените" със страхотно спасяване след удар на Рубен Кастро.

След почивката "лос вердибланкос" продължиха да тъпчат на едно място при своите нападения и да се пропукват при контрите на своя опонент. В 70-ата минута момчетата на Хосе Луис Мендилибар вкараха трети гол, с който окончателно пречупиха Бетис. Кеко намери Капа, а той асистира на Адриан Гонсалес. В 82-ата Борха Гонсалес - Бастон вкара прекрасен гол за 0:4, след като намери мрежата около сглобката след изстрел извън наказателното поле.

Тимът на Пепе Мел продължава черната си серия и е все по-близо до зоната на изпадащите. Ейбар се изкачи до осмата позиция в таблицата.

Снимка: "Марка"