Малага тресна Селта (видео)

Отборът на Малага надигра с 2:0 Селта в късен мач от 18-ия кръг в испанския елитен шампионат. Шарлиз (8) и Раул Албентоса (26) донесоха успеха за андалусците, които и изпуснаха дузпа в средата на второто полувреме. Почти половин час тимът от Виго игра с човек по-малко.

Срещата започна с доминация на гостите от "Балаидос". При първата си атака в осмата минута домакините успяха да открият резултата. Роберто Росалес изрита топката, тя рикошира, Рубен Бланко излезе неразчетено и Шарлиз отбеляза седмия си гол в Ла Лига. В 21-ата Яго Аспас центрира, а сантимери не достигнаха на Фабиан Ореяна да уцели вратата. В 26-ата Раул Албеноса покачи на 2:0, след като беше изпуснат да стреля с глава в малкото наказателно поле. В 41-ата тимът на Едуардо Берицо отговори с удар в гредата на Даниел Вас след магична асистенция на Аспас.

В средата на втората част надеждите на галисци за обрат се изпепелиха. В 63-ата минута реферът назначи дузпа за нарушение на Бланко в малкото наказателно поле. Съдията извади и червен картон за вратаря. Серхио Алварес успя да парира удара от бялата точка на Нордин Амрабат. В крайна сметка мачът завърши при 2:0, като в състава на тима от Виго си пролича отсъствието на контузения Нолито и продадения в Атлетико Мадрид Аугусто Фернандес.

С успеха съставът от Коста дел Сол се укрепи в средата на класирането. Селта не съумя да се изкачи до четвърта позиция.

Снимка: "Марка"