Надал на финал в Абу Даби

Испанецът Рафаел Надал се класира за финала на демонстративния турнир по тенис в Абу Даби (ОАЕ). На полуфиналите бившият номер 1 в света Надал победи своя сънародник Давид Ферер с 6:3, 6:7(4), 6:3 за 2:23 часа. Надал, който участва с този турнир за седми път в кариерата си, се нуждаеше само от 34 минути, за да спечели първия сет. 29-годишният испанец загуби втората част след тайбрек след 68 минути игра, но в третия сет отново доминираше и стигна до крайния успех.

Надал се класира за финала за пръв път от януари 2011 година, когато спечели втората си титла в изданието. В спора за трофея той ще играе с канадеца Милош Раонич, който победи шампиона от "Ролан Гарос" Стан Вавринка (Швейцария) със 7:5, 7:5 за 90 минути.

Раонич губеше с 2:5 в първия сет, но взе пет поредни гейма и стигна до обрат след 40 минути.
Канадецът, който е номер 14 в световната ранглиста, направи пробив в седмия гейм на втората част, но Вавринка изравни 5:5. Раонич отново взе подаването на съперника си и при свой сервис затвори мача.