УБА отмъкна три точки от Саутхамптън (видео)

Отборът на Уест Бромич Албиън победи с 2:1 като гост Саутхамптън в мач от 19-ия кръг на Премиър лийг. Домакините от Южна Англия могат да съжаляват, че не успяха да вземат поне точка, тъй като бяха по-дейни през по-голямата част от срещата, но гостите се възползваха по-добре от създадените положения.

“Светците” откриха резултата в 41-ата минута, когато Шейн Лонг засече с глава едно центриране от корнер на Душан Тадич. Те обаче не успяха да задържат аванса си до почивката и само 120 секунди по-късно гостите изравниха. Мат Филипс се възползва от пас на Хал Робсън-Кану и с ефектен завършек направи 1:1. В началото на втората част УБА стигна до пълен обрат, като този път ролите на Филипс и Робсън-Кану бяха разменени. Първият намери втория на скорост и уелсецът се разписа с мощен шут с левия крак. До края на мача Саутхамптън се опита да стигне до изравняване, но няколко пъти Бен Фостър трябваше да се намесва след удари на Стивън Дейвис и Софиан Буфал.

По този начин домакините отново тръгнаха надолу в подреждането, след като бяха навлезли в ритъм. Играчите на Клод Пюел записаха втора поредна загуба и в момента се намират на девето място с 24 точки. Уест Бромич пък се съвзе след две загуби от грандовете Манчестър Юнайтед и Арсенал и вече е с 26 точки на осма позиция.