Борнемут се възползва от хаоса в Суонзи (видео)

Борнемут с лекота разби Суонзи с 3:0 на неговия терен в последния си мач за годината, с което се отдалечи на 10 точки от опасната зона. Домакините пък са твърдо последни в Премиършип след поредния си слаб двубой. През седмицата те останаха без мениджър заради уволнение на Боб Брадли и днес бяха водени временно от Алън Къртис.

Беник Афобе вкара първото попадение в 25-ата минута, след като преди това Жорди Амат за малко щеше да си вкара автогол. В добавеното време на първата част Райън Фрейзър удвои аванса на "черешките" и нещата изглеждаха ясни.

През второто полувреме положението на Суонзи се влоши още повече заради контузията на Фернандо Йоренте, който беше принуден да напусне. Това не е добра новина и за мениджъра на Челси Антонио Конте, който според информациите възнамерява да привлече испанеца.

В 88-ата минута резервата Джошуа Кинг оформи крайното 3:0 в полза на Борнемут, но пък и почти нямаше кой да освирква, защото голяма част от феновете на домакините вече си бяха тръгнали от стадиона.

Прекрасен двубой за гостите изигра преотстъпеният от Арсенал Джак Уилшир. В следващия кръг неговият тим ще приеме точно "топчиите", като мачът е на 3 януари. В същия ден Суонзи ще гостува на Кристъл Палас.