Христина Русева и Галатасарай завършиха полусезона в Турция с две поредни победи

Волейболната националка Христина Русева и нейният Галатасарай (Истанбул) завършиха първия полусезон в турската Лига 1 с две поредни победи.

Първо, Русева и съотборничките й надиграха като гости Чанаккале Беледийе (Чанаккале) с 3:0 (25:9, 25:16, 28:26) в мач от 10-ия кръг. Христина Русева влезе за малко като резерва във втория и третия гейм за Галатасарай и се отчете с 2 успешни блокади за успеха. Най-полезна за Галатасарай бе Гюлдениз Йонал с 12 точки (2 блока, 2 аса, 44% ефективност в атака и 12% перфектно посрещане), а италианката Надя Чентони и Аслъ Калач добавиха по 10 точки за успеха. За тима на Чанаккале Джерен Кестънренгьоз завърши със скромните 10 точки.

След това волейболистките на Галатасарай надделяха у дома над Халкбанк (Анкара) с 3:1 (25:18, 25:15, 18:25, 25:15) в среща от последния 11-и кръг от полусезона. В този двубой Русева, която е известна и с прякора си Паяка, се появи в игра в първия и четвъртия гейм и завърши с една точка от блокада. Над всички за "Джим бом" бе Седа Асланюрек с 21 точки (2 блока, 1 ас, 53% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане) за победата. За гостите от Халкбанк кубинката Уилма Салас заби 25 точки (2 блока, 1 ас, 43% ефективноств атака и 33% перфектно посрещане), но и това не помогна за успех.

Така Русева и компания са на 4-о място във временното класиране с 22 точки след 7 победи и 4 загуби, с колкото е и 5-ия Бурса, но с 20 точки.

Снимка: Рефик Кешкин