Дузпа в края измъкна Наполи в невероятно зрелище на "Артемио Франки" (видео)

Отборът на Наполи се добра до равенство 3:3 в гостуването си на Фиорентина от 18-ия кръг на Серия "А". Дузпа в добавеното време на двубоя донесе точката на гостите на "Артемио Франки", като тя бе реализирана от Маноло Габиадини. Преди това двата тима сътвориха страхотно зрелище. Неаполитанците на два пъти повеждаха с голове на Лоренцо Инсиние в 25-ата и Дрис Мертенс в 68-ата минута, но и двата пъти Фиорентина изравняваше чрез Федерико Бернардески в 52-ата и 69-ата минута. Домакините успяха и да поведат в 82-ата минута с гол на Маура Сарате, но в крайна сметка изпуснаха победата.

Срещата започна с активна игра и от двата тима. Гостите първи стигнаха до голова опасност в 7-ата минута, когато стрехотен далечен удар на Лоренцо Инсиние доста затрудни Чиприан Тетерушану. Фиорентина отговори също с далечен истрел на Матиас Весино, който обаче бе неточен. В 20-ата минута пък Наполи имаше нов шанс, след като Хосе Кайехон бе изведен отдясно, но стреля неточно.

В 25-ата минута неаполитанците стигнаха до откриване на резултата. Лоренцо Инсиние получи отляво, финтира бранител и с брилянтен изстрел в далечния ъгъл на вратата бе точен за 0:1.

В 35-ата минута гостите за малко да удовят преднината си, но гол на Дрис Мертенс бе правилно отменен заради засада. Четири минути по-късно пък Калинич имаше шанс да изравни, като получи на скорост в пеналта, но стреля над вратата.

В края на полувремето дойде една любопитна ситуация в наказателното поле на гостите. Калинич опита да си изпроси дузпа, като първоначално изглеждаше, че Паоло Талявенто ще даде такава, но впоследствие се оказа, че е посочил аут.

Второто полувреме започна с по-добра игра на домакините. В 46-ата минута Федерико Киеза напредна и стреля опасно, но Хосе Рейна спаси. След това в 52-ата минута Федерико Бернардески стреля от фаул и след рикошет топката се озова във вратата за 1:1.

Наполи обаче бързо се окопити и зареди атака след атака. В 61-ата минута Инсиние стреля от дистанция, но право в ръцете на вратаря. След това в 63-ата минута Мертенс засече едно центриране в наказателното поле, но защитник изчисти от голлинията. В 68-ата минута обаче натискът на гостите даде резултат. Дрис Мертенс се възползва от грешка в защитата на домакините, напредна на скорост и от труден ъгъл успя да насочи топката във вратата за 1:2.

Радостта на неаполитанците обаче бе кратка. В 69-ата минута Федерико Бернардески възстанови равенството. Той напредна през центъра на терена и с неспасяем удар по земя не остави шансове на Рейна за 2:2.

В 82-ата минута Фиорентина стигна до пълен обрат след ново прекрасно попадение. Бернардески центрира за Сарате, който от воле засече неспасяемо топката във вратата за 3:2.

И когато домакините вече се виждаха победители, в добавеното време на мача Дрис Мертенс успя да си изработи дузпа, а Маноло Габиадини бе точен от бялата точка и оформи крайното 3:3.

Това равенство изкачи Наполи на 3-ото място в класирането с 35 точки. Фиорентина пък заема 9-ата позиция с 27 точки.

Фиорентина - Наполи 3:3. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 18 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.