Без Йордан Минчев "фенерите" отстъпиха пред Дарушшафака

Фенербахче на Йордан Минчев допусна загуба в Евролигата, след като снощи отстъпи у дома с 64:71 пред друг турски представител - Дарушшафака. 18-годишният българин бе в групата за двубоя, но така и не влезе в игра за "фенерите".

Скоти Уилбекин отбеляза 22 точки за победителите, а 20 прибави Уил Клайбърн.

За Фенербахче Костас Слукас реализира 16 точки, а 15 прибави Екпе Удо.

В другите два двубоя от сряда вечер гръцкият Панатинайкос постигна убедителна победа с 86:72 над италианския Олимпия (Милано). Срещата на Ботуша започна по-добре за домакините, които водеха с 5 точки след първата част, но след 24:8 във втората и 24:13 в третата Панатинайкос достигна до осмата си победа в турнира.

Майк Джеймс реализира 19 точки за отбора на Шави Паскуал, Ник Калатес прибави 16, а с 12 завърши Кей Си Ривърс. За Олимпия Джамел Маклийн реализира 16 точки.

Въпреки отсъствието на двамата си основни реализатори в лицето на Милош Теодосич и Нандо де Коло, шампионът ЦСКА Москва победи с 80:76 като гост израелския Макаби Тел Авив. "Армейците" изоставаха с 15 точки след първата четвърт, но с чудесна отборна игра успяха да направят забележителен обрат.

Кори Хигинс завърши с 16 точки за ЦСКА, Витали Фридзон прибави 13, а Аарън Джаксън приключи с 12 за 12-ата победа на тима, с която той оглавява еднолично класирането в Евролигата.

За Макаби Андрю Гаудлък регистрира 19 точки, а Виктор Руд прибави 16.