Лион и Марсилия вдигнаха оборотите (видео)

Лион записа четвърта поредна победа в шампионата на Лига 1, след като надигра с 2:0 Анже в последния за 2016 година кръг на френското първенство. “Хлапетата” вкараха по един гол в началото и в края на мача. Александре Лаказет откри в деветата, а Набил Фекир удвои и оформи крайното 2:0 в 84-ата. Така Лион събра 34 точки и е на четвърта позиция. Тимът обаче е и с мач по-малко, тъй като двубоят му отпреди няколко кръга с Метц бе прекратен, така че Лион най-вероятно ще добави нови три точки към актива си, след като се очаква да бъде присъден съдебен резултат в негова полза. По този начин Лион ще се готви за сериозна офанзива за подиума през пролетта. Анже от своя страна е с 19 и опасната зона вече е много близо.

Олимпик Марсилия също записа четвърта поредна победа, след като се наложи с 2:1 като гост на Бастия. Бафетимби Гомис откри, но Александер Джикю изравни. В последната минута на мача обаче Клинтън Н’Жие донесе успеха на ОМ. Играчите на Руди Гарсия вече са на шесто място с актив от 30 точки. Бастия пък е с 20 на 14-о място.

Възраждането на Нант под ръководството на Сержио Консейсао продължава. “Канарчетата” надиграха с 1:0 Монпелие, благодарение на попадение на Лима от дузпа. Така домакините вече не са в опасната зона и са с 19 точки. Монпелие пък е с 22 на 11-о място.

Лил и Рен завършиха наравно 1:1. Пол-Жорж Нтеп откри за гостите, но в последната минута на мача Едер изравни. Наравно завършиха и Метц и Гинган. Опа Нгует откри за домакините, но с два гола Джими Бриан даде преднина на бретанците. В последната минута обаче Готие Ен оформи крайното 2:2. Сент Етиен не успя да победи Нанси, въпреки че повече от половин час игра с човек повече.