Осасуна отстрани Гранада

Отборът на Осасуна надигра с 2:0 Гранада в среща реванш от турнира Ла Копа. Момчетата на Хоакин Капарос загубиха с 0:1 първия мач и продължат към 1/8-финалите. Алекс Беренгер се разписа в 45-ата минута, а Хайме Ромеро беше точен в 59-ата.

Първото полувреме на "Ел Садар" беше доста интригуващо. В 24-ата минута Ойер спаси дузпа, бита от Серхио Леон. В 27-ата Леон можеше да се реваншира с хитър прехвърлящ удар, но мъничко не му достигна. В 35-ата гостите от "Лос Карменес" изпуснаха страхотно положение. Първо Омер Ацили тресна напречната греда след удар с глава, а при добавката Марио Фернандес спаси удар на Есекиел Понсе. В 45-ата Алекс Беренгер стреля, топката се удари в гредата и вратарят я застигна някъде около голлинията. Съдията може би правилно реши, че тя е преминала с целия си обем - гол за памплонци.

В 59-ата домакините реализираха втори гол. Хайме Ромеро беше точен с фронтален шут, но може би вратарят имаше как да се намеси, но не го стори. До края Гранада се нуждаеше от гол, за да продължи напред, но не стигна до чиста голова ситуация.