Монако се залепи за Ница (видео)

Отборът на Монако надви с 2:1 у дома Каен в мач от 19-ия кръг на френското първенство. По този начин монегаските съкратиха аванса на лидера в класирането на Лига 1 Ница на 2 точки, след като "орлетата" завършиха 0:0 при гостуването си на Бордо тази вечер. Марио Балотели и компания са с 44 точки, а Монако е втори с 42. Каен пък заема предпоследната 19-а позиция с 18 точки.

Колумбийският нападател Радамел Фалкао изведе Монако напред в резултата с гол от дузпа в 47-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на вратаря Матийо Дрейер срещу самия Фалкао. Тиемуе Бакайоко направи резултата 2:0 в 76-ата минута с далечен удар, при който стражът Дрейер се намеси доста нескопосано. В последните секунди резервата на Каен Ерве Базил с удар отблизо реализира попадението на утехата за гостите, които играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко. В 51-ата минута за втори жълт картон отстранен от игра беше Дамиен Да Силва.