Куриоз беляза победа на Ейбар над Спортинг (видео)

Отборът на Ейбар надви с 3:1 гостуващия Спортинг Хихон във втори мач от 1/16-финалите за Ла Копа. Баските се класират напред с общ резултат 5:2. Любопитен факт е, че Кике Гарсия вкара по един гол 40 секунди след началото на първото полувреме и 40 секунди след началото на втората част. Абелардо Фернандес умишлено заложи на голяма част от резервните си футболисти. Хихонци ще впрегнат всички свои сили в оцеляването в Примера.

Едва 40 секунди след началото на мача топката беше във вратата на астурианци. Бебе изстреля топката, Диего Мариньо не се намеси добре и Кике Гарсия отбеляза - 1:0. Гостите от "Ел Молинон" реагираха с удари на Виктор Родригес и Дъглас. В края на полувремето Адриан Гонсалес вкара за 2:0 с изстрел от вътрешността на наказателното поле.

Отново 40 секунди след началото на полувремето Кике Гарсия отбеляза за "синьо-червените" домакини. Той пак се възползва от отскочила топка и опъна мрежата. Гостите от "Ел Молинон" имаха ситуации за гол, но направиха няколко пропуска. Андер Капа пък се намеси в една ситуация, в която вратарят Йоел Родригес не внимаваше. В 89-ата все пак младият Рубен Санчес вкара с глава за Спортинг за крайното 3:1 след центриране отляво.