Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Интер подчини Лацио след страхотно второ полувреме (видео + галерия)

Отборът на Интер разби с 3:0 на своя стадион "Джузепе Меаца" в Милано Лацио в мач от междинния 18-и кръг на италианската Серия "А". След този успех "нерадзурите" заемат седмо място в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга с вече 30 точки, докато Лацио остава с 34 на третата позиция. Същият точков актив има Наполи на четвъртото място, а лидер е Ювентус с 42 точки, следван от Рома с 35. Аржентинците Евер Банега (54) и Мауро Икарди (56, 65) отбелязаха головете за тима от Милано, който до 30-ата минута бе надиграван от съперника си, но през второто полувреме бе пълен господар на терена.

Още в първата минута Лацио застраши вратата на домакините от Интер. Самир Ханданович парира удар на Чиро Имобиле, а след това Сенад Лулич не успя да реализира попадение при добавката. В 19-ата минута Ханданович отново трябваше да се намесва след удар на Имобиле.

Интер подчини Лацио

В 26-ата минута Фелипе Андерсон бе близо до това да изведе Лацио напред в резултата, след като проби и стреля отблизо, но Ханданович с отлично спасяване му попречи. Секунди след това пък Сергей Милинкович-Савич имаше шанс да порази вратата на Интер, но не успя да го стори.

През по-голямата част от първото полувреме играчите на Симоне Индзаги доминираха на терена на "Джузепе Меаца", но в последния четвърт час воденият от бившия наставник на Лацио Стефано Пиоли тим на Интер се посъбуди и пренесе играта в противниковата половина, ала без резултат.

Интер нанесе своя удар с два бързи гола в началото на второто полувреме. В 54-ата минута аржентинският халф Евер Банега с мощен шут извън наказателното поле опъна мрежата зад безпомощния Федерико Маркети. В 56-ата минута Данило Д'Амброзио центрира и аржентинският нападател Мауро Икарди с глава изпрати топката във вратата на Лацио - 2:0.

В 65-ата минута Банега центрира по земя от фаул, Икарди нанесе удар и не без известна доза късмет отбеляза втория си гол в двубоя, а резултатът стана 3:0.

Малко след третото попадение гостите протестираха за неотсъдена дузпа в тяхна полза след нарушение на Д'Амброзио срещу Марко Пароло.

До края на срещата Маркети спаси опасен удар на Икарди и попречи на аржентинеца да оформи хеттрик. В 82-ата минута Икарди уцели напречната греда с удар от въздуха, след като получи пас отдясно в наказателното поле и отново нямаше късмет да направи хеттрик.

Икарди обаче вече е едноличен лидер в класирането при топреализаторите в италианския шампионат с 14 попадения. По 12 имат Един Джеко от Рома и Андреа Белоти от Торино.