Инголщат 04 пак е слаб срещу слабите (видео)

В типично свой стил отборът на Инголщат 04 се препъна в съперник, от който се очакваше да вземе поне точка. В мач от последния есенен кръг на Бундеслигата баварците отстъпиха вкъщи с 1:2 на Фрайбург и остават в зоната на изпадащите. По-рано през шампионата скромният състав от "Ауди Шпортпарк" беше победил РБ (Лайпциг) и Байер (Леверкузен) и беше направил "хикс" с Борусия (Дортмунд), но тази вечер не показа същата ефективност.

Фрайбург дръпна с 2:0 още до почивката след две попадения на Флориан Нийдерлехнер и си улесни задачата. В 53-ата минута обаче Маркус Зутнер намали от пряк-свободен удар, независимо комичната ситуация, при която изпадна при удара си.

Гостите успяха да удържат аванса си, като основна заслуга за това има и вратарят им Александер Шволов, който в добавеното време направи майсторско спасяване след изстрел на Алмог Коен.

С тази победа новаците се изкачиха чак до осма позиция и са на 10 точки от опасната зона, което е основната им задача за сезона.