Хамбургер хвана Шалке на контра (видео)

С два гола на контраатака след почивката Хамбургер ШФ успя да накаже Шалке 04 за 2:1 в двубой от последния есенен кръг в Бундеслигата. В 61-ата минута Николай Мюлер беше намерен от Филип Костич и вкара за 1:0, а 82-ата минута Боби Ууд беше точен за 2:0. Между двете попадение - в 76-ата минута, Йоан Джуру беше изпуснал дузпа за домакините.

"Миньорите" от Гелзенкирхен стигнаха до гол чак в последната минута чрез младия си нападател Донис Авдияй, но за повече нямаха време.

Хамбургер има само три победи, като те дойдоха в последните 16 дни. Отборът остава на крачка от изпадането и ще трябва да продължи с печелившите резултати и напролет.

Положението на Шалке 04 също не е цветущо. Тимът започна много слабо с пет поредни загуби, след което се преобрази и заигра успешно, но последва нов срив и 11-о място на този етап.

Реално полусезонът в Бундеслигата не е завършил, защото за през януари е оставен последния от него 17-и кръг.