Дортмунд остана извън тройката (видео)

Силното представяне на Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига рефлектира върху резултатите на тима в Бундеслигата и отборът не успя да завърши есенния полусезон дори в тройката. В последния си мач за годината "жълто-черните" направиха 1:1 с Аугсбург и дори рискуват да посрещнат 2017 г. на седма позиция в зависимост от останалите резултати. В сряда лидерите Байерн (Мюнхен) и РБ (Лайпциг) играят един срещу друг и ако някой от тях спечели, ще дръпне на 12 точки пред Дортмунд.

Пред изпълнения до краен предел "Сигнал Идуна Парк" бившият нападател на домакините Жи Дон-Вон вкара за баварците в 33-ата минута, а Усман Дембеле изравни в 47-ата минута.

Без наказания Марко Ройс Борусия започна обещаващо с греда на Марио Гьотце още преди изтичането на десетата минута, но това щеше да се окаже едно от едва трите положения за домакините до почивката. В 30-ата минута действащият почти като нападател днес Шинджи Кагава принуди Марвин Хитц да отразявя мощния му шут.

Три минути по-късно обаче гостите стигнаха до попадение. Мартин Хинтергер премина като на шега през половината терен, след което Ян Моравек изведе Жи сам срещу Роман Вайденфелер и Аугсбург поведе с 1:0.

Веднага след това Томас Тухел премина към схема с четирима защитници, след като беше стартирал с такава с трима. На почивката той отново се върна към първоначалния си избор.

"Жълто-черните" изравниха две минути след антракта, благодарение на Дембеле, с което талантливият французин вече има 4 гола и 7 асистенции.

Две минути по-късно обаче Жи пропусна от чиста ситуация.

Играта се отвори още повече и секунди след неточния удар на корееца се стигна до положение пред другата врата, където Пиер-Емерик Обамеянг направи забележителна странична ножица, но ударът му беше отразен.

Борусия натискаше здраво и в 56-ата минута трябваше да получи дузпа, след като Паул Верхаах определено фаулира Кагава в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията.

Последваха още опасности пред Хитц, но топката не искаше да влиза в мрежата. Върхът на пропуските беше в 87-ата минута, когато смяната Андре Шюрле стреля в аут от около 7-8 метра.

В добавеното време домакините дори се разминаха със загубата, защото Вайденфелер сгреши при подаването на една топка и после трябваше майсторски да се намесва, за да отрази шута на Халил Алтънтоп.

Аугсбург ще зимува на 5 точки от опасната зона и ще се подготвя за пролетта, в която най-вероятно ще се бори да не изпадне.

Първенството в Бундеслигата се подновява на 20 януари с мачовете от 17-ия кръг.