Чоно Пенчев и Ираклис с нова загуба в Гърция

Волейболният национал Чоно Пенчев и неговият Ираклис (Солун) отстъпиха на гранда Панатинайкос (Атина) с 0:3 (12:25, 20:25, 20:25) в мач от 10-я кръг на гръцката лига.

Това е втора поредна загуба за тима от Солун, който се нарежда на 4-а позиция във временното класиране с 6 победи, 4 загуби и 19 точки. В следващия последен 11-и кръг от първия полусезон на 22 декември (четвъртък) от 19,00 часа Ираклис гостува на Кифисиас (Кифисия), където пък играе българския диагонал Боян Йорданов.

Срещата започна ударно за домакините от Атина, които спечелиха първия гейм с 25:12 за 19 минути. Те не срещнаха затруднения и в останалите две части, а основното им предимство беше играта край мрежата, където успяха да реализират 10 блока срещу 6 за Ираклис. Началният удар също беше ключов елемент за победата на волейболистите на Панатинайкос, които направиха 10 аса срещу едва 4 за гостите от Солун.  Посрещането им беше по-добро то това на Ираклис.

22-годишният разпределител Чоно Пенчев започна като титуляр в мача и игра до края на срещата, но не успя да запише точка в актива си. Най-резултатен за Ираклис беше руснакът Леван Каландадзе с 15 точки (2 блока и 46% ефективност в атака). Сърбинът Лазар Чирович заби 20 точки (5 аса!!!, 2 блока, 72% ефективност в атака и 36% перфектно посрещане), а аржентинският национал Хосе Луис Гонсалес добави 17 точки (1 блок, 3 аса и 54% ефективност в атака) за успеха на Панатинайкос.