В Добрич строят нова зала за шампионите

Колкото и да е трудно, ще опитаме да ограничим Лоймаа до максимум един гейм, призна Мирослав Живков

Нова зала в Добрич може да стане дом на волейболния шампион Добруджа. Такива поне са амбициите на ръководството на клуба в краткосрочни планове. Причината за това е липсата на съоръжение, в което тимът на Мирослав Живков да играе своите европейски мачове. Зала "Добротица" не отговаря на изискванията на CEV, тъй като има носещи колони непосредствено до игралното поле. Нещо, което изрично е посочено като забранено в нормативните уредби на конфедерацията на Стария континент. Така волейболистите на Добруджа са принудени да домакинстват на своите мачове в ДКС във Варна.
Именно в "Конгресна" те изиграха историческия си първи мач на родна земя в Шампионската лига, където победиха Грьонинген с 3:2, но отпаднаха от квалификациите на турнира заради поражение в ответната среща с 0:3. Сега отново в Морската ни столица добричлии ще посрещнат Хурикаани Лоймаа в първия кръг на Купата на CEV. Двубоят в четвъртък от 20,00 часа е реванш, след като шампионите ни отстъпиха с 0:3 във Финландия.
"Колкото и трудно да е, ще опитаме да ограничим Лоймаа до максимум един гейм, за да докараме сблъсъка до златен гейм. Съперникът ни има опитни волейболисти и знам, че ни чака доста тежък сблъсък. При нас се работи с перспектива, като имаме 2-годишен план за развитие. Млад отбор сме и имаме нужда от такива срещи, за да растем и да трупаме самочувствие. Ще се постараем да ги отстраним и съм сигурен, че дори във Варна ще имаме солидна подкрепа от трибуните", каза за "Тема Спорт" треньорът на Добруджа Мирослав Живков.