Шампионките от Марица заминаха за Сърбия, играят контрола днес

Волейболните шампионки на България от Марица (Пловдив) ще изиграят днес първата си контрола в зимната пауза на шампионата в НВЛ и преди участието си в турнира за Купата на CEV. Рано тази сутрин женският тим на Марица потегли към Сърбия, където тази вечер ще се изправи срещу елитния Железничар (Лайковац).

След десет изиграни кръга в сръбската Суперлига, Железничар заема 6-ото място във временното класиране с 6 победи и 4 загуби. За волейболистките на международно известната треньорка Светлана Илич приятелският мач с Марица ще бъде генерална репетиция за предстоящия им тази събота 1/4-финал за националната купа срещу водача в първенството Йединство (Стара Пазова).

Срещата Железничар - Марица в спортна зала "Лайковац" е насрочена за 20,00 часа българско време.