Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Лион пребори десет монегаски в здрав сблъсък на "Луи II" (видео)

Отборът на Лион победи с 3:1 Монако в дербито на 18-ия кръг в Лига 1 на Франция. "Хлапетата" надиграха своя съперник в доста интригуващ мач на "Луи II". Домакиниет пък играха с човек по-малко от 39-ата минута, когато Бенжамен Менди си изгкара глупав червен картон. Точни за успеха на гостите бяха Рашид Гедзал в 29-аат, Матийо Валбуена в 65-ата и Александър Лаказет в 87-ата минута. За домакиниет пък се разписа Тиемуе Бакайоко в 71-ата минута на двубоя.

Мачък бе двуостър с интересни положения и пред двете врати. В 9-ата минута Бенжамен Менди бе изведен сам срещу вратаря, но отблизо не успя да отбележи. Лион пък отговори с греда на Александър Лаказет в 21-ата минута, но в ситуацията имаше и засада. В 27-ата минута Монако отбеляза гол чрез Мамаду Сидибе, но попадението бе с ръка и нападателят получи жълт картон за това си действие.

Гостите издебнаха своя шанс в 29-ата минута, когато Рашид Гедзал получи на границата на наказателното поле и със силен удар прати топката в мрежата за 0:1. Само две минути по-късно алжирецът имаше още един шанс, като този път ударът му не намери очертанията на вратата.

В 39-ата минута ситуацията стана още по-неприятна за домакините. Бенджамен Менди си изпроси глупав червен картон като изрита без топка противников играч.

Второто полувреме започна със спорна ситуация в наказателното поле на гостите, когаот удар на Валер Жермен срещна ръката на защитник, но съдията не видя основания да даде дузпа. В ответната атака пък Лион организиар опасна контра, завършила с бомбен удар на Лаказет и виртуозно спасяване на Даниел Субашич.

В 56-ата минута "хлапетата" получиха дузпа в своя полза за нарушение на Фабиньо, но Субашич спаси удара на Лаказет от бялата точка. След това Валбуена стреля опасно в 64-ата минута, но покрай вратата. Само минута по-късно обаче гостите стигнаха до втори гол и негов автор бе Матийо Валбуена, засичайки от движение центриране в наказателното поле.

Изненадващо или не, но Монако съумя да притисне съперника с човек по-малко на терена и зареди атака след атака. В 69-ата минута Жемерсон вкара гол, който правилно бе отменен, а само минута след това Лемар бе изведен отляво след хубава комбинация, той върна за Тиемуе Бакайоко, който вкара за 1:2.

И когато изглеждаше, че домакините имат шанс да стигнат и до равенството, в 87-ата минута Лион реши всичко с трети гол. Субашич се намеси неубедително при една висока топка в пеналта и прати кълбото към Лаказет, който без забавяне отбеляза за крайното 1:3.

Така Лион записа трета поредна победа и с актив от 31 точки излезе на 4-ото място. Монако пък спря серията си от 8 мача без поражение, но въпреки това остава на 2-ото място с 39 точки.