Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Юноша на Аякс спаси ПСВ в дербито (видео)

Аякс и ПСВ Айндховен завършиха 1:1 в голямото дерби от 17-ия кръг на Ередивизие. Капитанът Дейви Клаасен откри за домакините с брилянтно попадение в 49-ата минута, но в 80-ата Сим де Йонг, който е бивш футболист на Аякс, донесе точката на "филипсите".

Преди почивката Аякс атакуваше повече и по-опасно, но не успя да открие резултата. Освен това, още в средата на полувремето младата звезда на тима Каспер Долберг се контузи и бе заменен. Феновете на домакините обаче се зарадваха в 49-ата минута, когато Клаасен сътвори истински шедьовър. След пас на Амин Юнес холандският национал изстреля топката от дъгата пред наказателното поле и я заби под гредата. Вратарят на ПСВ Жерон Зот нямаше какво да стори и Аякс поведе.
За Клаасен това бе 9-и гол от началото на сезона. Грандът от Амстердам продължи да има инициативата, а гостите така и не успяха да сътворят нещо опасно пред вратата на Андре Онана. В 80-ата минута обаче резервата Сим де Йонг получи пас от Гастон Перейро и смълча феновете на "Амстердам Арена". Халфът, който е юноша на Аякс, играе в ПСВ под наем от Нюкасъл, а днешният му гол бе първи за него с екипа на "филипсите".

На равенството със сигурност най-много са се зарадвали приввържениците на Фейенорд, защото техните любимци вече имат аванс от 5 точки пред Аякс на върха в класирането. ПСВ е на трето място. Отборът на Филип Коку изостава с 8 точки от Фейенорд.

АЯКС - ПСВ АЙНДХОВЕН 1:1
1:0 Д. Клаасен (49)
1:1 С. Де Йонг (80)