100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Токов удар не стресна Ла Коруня за задължителните 3 точки (видео)

Два гола през първото полувреме за крайното 2:0 бяха достатъчни на Депортиво Ла Коруна да спечели задължителните 3 точки при домакинството си на Осасуна в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Флорин Андоне даде нужния импулс още в 7-ата минута, а Райън Бабел удвои три минути преди почивката, с което гостите вече бяха сломени.

Отделно "Риасор" видя няколко пропуска на футболистите на Гайска Гаритано, но това не се оказа фатално, защото тимът на Осасуна така и не успя да стори нищо смислено.

С тази победа Депортиво се отдалечи на 4 точки от опасната зона и по всичко изглежда, че през пролетта ще търси положителни резултати основно срещу съперниците си от долната половина на класирането.

Отборът от Памплона пък е твърдо последен с шест пореди загуби и осем последователни срещи без победа, като още на този етап изостава на 5 точки от първия над чертата.

Срещата тази вечер ще се запомни и с токовия удар, заради който началото на второто полувреме се забави.