Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Леганес и Ейбар взеха по точка

Отборите на Леганес и Ейбар завъртяха 1:1 в мач от 16-ия кръг на Примера дивисион. Мигел Гереро откри резултата за домакините в 23-ата минута. Три по-късно вратарят на кастилския тим Яго Ерерин получи директен червен картон. В 76-ата Бебе изравни.

В 12-ата минута Яго Ерерин спаси на два пъти, като първо се справи с изстрел на Серхи Енрик, а след това блесна с изява след удар на Такаши Инуи. В 23-ата Антонио Луна допусна грандиозна грешка в опита си да върне с глава на вратаря. Мигел Гереро пресече подаването, финтира Йоел Родригес и вкара за 1:0. В 26-ата вратарят на кастилци Ерерин излезе извън наказателното си поле и фаулира Инуи, което му донесе директен червен картон. В края на полувремето домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Дарвин Мачис, но съдията по-скоро правилно подмина ситуацията.

През втората част баските натиснаха своя съперник, възползвайки се от кадровото си предимство. В 54-ата минута Гонсало Ескаланте изпрати топката много опасно и тя облиза гредата от външната страна. Шест минути по-късно отново Ескаланте беше оставен да стреля - този път над гредата след опит с глава. В 76-ата Бебе изравни с удар от 20 метра, при който топката се отклони от крак на бранител и заблуди дебютанта на вратата Диего Бариос - 1:1.

Това е трето поредно равенство за новаците от "Бутарке". "Синьо-червените" от Страната на баските са на авторитетната седма позиция.

Снимка: Marca