Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Меси и Суарес се развихриха, Барселона разби Еспаньол (видео + галерия)

Шампионът Барселона разби 4:1 Еспаньол на "Камп Ноу" в каталунско дерби от 16-ия кръг на испанското първенство. Луис Суарес (18, 67) отбеляза два гола за "лос кулес", а в 68-ата минута Жорди Алба опъна мрежата на Еспаньол за 3:0. Давид Лопес реализира попадение за Еспаньол в 80-ата, а Лионел Меси оформи крайния резултат с хубав гол в последната минута.

След тази победа Барса има 34 точки на втората позиция в класирането, на 3 точки зад водача Реал Мадрид, който е с мач по-малко. Много близо до Барса е четвъртият в подреждането Севиля с 33 точки. Еспаньол е девети с 22 точки.

Барса имаше чудесен шанс да поведе в резултата в 7-ата минута, когато Лионел Меси получи пас от Неймар съвсем близо до вратата на Диего Лопес, но аржентинската суперзвезда не успя да нанесе достатъчно добър удар и топката излезе в аут.

Барселона помете Еспаньол

В 18-ата минута Луис Суарес получи прекрасен дълъг извеждащ пас от Андрес Иниеста, надбяга защитник на Еспаньол, нахлу в наказателното поле и с удар по земя изпрати топката в мрежата зад опитния страж Диего Лопес - 1:0.

В 29-ата минута Меси бе близо до попадение, но сантиметри го разделиха от гола, след като "десетката" опита диагонален удар. Топката се отби от тялото на футболист на Еспаньол и ако това не се беше случило, можеше и да се озове в мрежата зад Лопес.

Няколко минути по-късно играч на Еспаньол получи топката в наказателното поле на Барса, но от немного добър ъгъл не успя да уцели вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Като цяло играчите на Луис Енрике контролираха събитията на терена през първата част, но на почивката авансът им в резултата бе само един гол.

Пет минути след паузата Суарес получи великолепен пас от Меси в наказателното поле на Еспаньол, но с блестящо спасяване Лопес му попречи да направи резултата 2:0. В тази ситуация обаче Лопес се контузи и не успя да продължи мача, като бе сменен от Роберто.

В 67-ата минута Суарес направи резултата 2:0 с безпощадна добавка, след като Роберто бе парирал удар на Меси. Аржентинецът развинти отбраната на гостите и стреля в средата на вратата, а Роберто не успя да избие по-добре топката и тя попадна в хищника Суарес.

Минутка по-късно резултатът стана 3:0. В основата на попадението отново беше Меси, но головият изстрел нанесе включилият се в атаката ляв бек Жорди Алба.

В 80-ата минута тимът на Кике Санчес Флорес стигна до попадение на утехата. Него автор стана Давид Лопес, който с мощен шут опъна мрежата зад Тер Стеген след отличен пас на Жерард Морено.

В 86-ата минута Меси бе много близо до гол, но и в тази ситуация нямаше късмет. Аржентинецът стреля отблизо, но топката мина встрани от целта.

Меси все пак заслужено записа името си сред голмайсторите в 90-ата минута. Той направи чудесна комбинация със Суарес, при която уругваецът копна майсторски топката и Меси с елегантен удар от въздуха мушна топката между краката на Роберто, оформяйки крайния резултат.