Манчестър Сити на Пеп се върна в играта след обрат срещу Арсенал (видео)

Манчестър Сити постигна много важен за амбициите си обрат и победа с 2:1 над Арсенал на "Етихад Стейдиъм". Лондончани изиграха силно първо полувреме и се оттеглиха на почивка с гол аванс, реализиран от Тио Уолкот (5'). През второто полувреме "гражданите" бяха преобразени и напълно надиграха своя съперник. Льорой Сане изравни (47'), като останаха съмнения, че при подаването към него германецът бе положение на засада. Рахим Стърлинг (71') направи обрата пълен и донесе заслужена победа на Сити с оглед на представяното на отбора през второто полувреме. С този успех "гражданите" излязоха на второ място във временното класиране. Арсенал пък записа втора поредна загуба и заема четвъртата позиция.

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола бе направил две промени - Фернандо и Льорой Сане започнаха за сметка на Нолито и контузения Илкай Гюндоган. Кевин де Бройне бе на върха на атаката на "гражданите". Алекс Иуоби стартира вместо Алекс Окслейд-Чембърлейн за Арсенал.

Домакините излязоха с фланелки в подкрепа на своя съотборник Гюндоган, който получи тежка травма в двубоя срещу Уотфорд през седмицата. Манчестър Сити - Арсенал

Сити започна много агресивно, но още при първата си атака, в петата минута, Арсенал излезе напред в резултата. Алексис изведе много добре Уолкот с пас между Сабалета и Отаменди. Английският национал стреля от 13 метра, пращайки топката във вратата на Браво. Само две минути след това домакините имаха много чиста възможност да изравнят резултата, след като Де Бройне центрира много добре отляво, а Стърлинг, който бе оставен сам в малкото наказателно поле, засече на далечната греда, но не успя да насочи топката в опразнения от Чех ъгъл, а я прати встрани от вратата. Манчестър Сити - Арсенал

Темпото в следващите минути продължи да бъде много високо, като домакините атакуваха повече, а "топчиите" дебнеха за контраатаки. В 36-ата минута Уолкот отново застраши вратата на Браво. Този път той засече с глава центриране на Монреал, но прати топката встрани от целта. Всяко нападение на Арсенал обаче вещаеше опасност през тази първа част заради хаотичната игра в защита на селекцията на Гуардиола. В края на първото полувреме Сане проби много добре по десния фланг, преодоля Монреал и центрира по земя от аутлинията, но в решаващия момент Пуалища се намеси и изчисти в корнер. В добавеното време на първата част Туре Яя отправи първия точен удар за Манчестър Сити, след като стреля с глава, но право в ръцете на Чех.Манчестър Сити - Арсенал

По-малко от две минути след подновяването на играта Льорой Сане изравни. Стърлинг и Силва размениха подавания в центъра, след което испанецът изведе Сане, който остана очи в очи с Чех и стреля покрай него - 1:1, вкарвайки първото си попадение за "гражданите". Останаха сериозни съмнения обаче дали германецът не бе в положение на засада при паса към него.

В 62-рата минута Сане можеше да направи обрата пълен, след като отново се озова очи в очи с Чех, но този път не успя да преодолее стража, който спаси. Натискът на домакините продължи да бъде много силен и в 70-ата минута вратарят на Арсенал отново трябваше да се намесва решаващо след шут на Де Бройне и последвал рикошет.Манчестър Сити - Арсенал

Минута по-късно обаче голът падна. Де Бройне изведе със страхотно подаване Стърлинг по десния фланг. Крилото навлезе в наказателното поле, преодоля Монреал и стреля силно в близкия ъгъл - 2:1. Повторенията показаха, че при головия удар Давид Силва бе в положение на засада и протегна крак да играе с топката, но испанецът не повлия с действията си на Чех, така че попадението бе зачетено.

В 77-ата минута удар на Де Бройне срещна гредата. Едва в последните десетина минути "артилеристите" погледнаха към вратата на Браво, но натискът на гостите така и не даде резултат.

С този успех Манчестър Сити излезе на второ място поне за ден. "Гражданите" имат с две точки повече от отбора на Ливърпул, който утре гостува на Евертън в дербито на Мърсисайд. "Гражданите" са на седем точки зад Челси. Арсенал е четвърти с актив от 34 т. - две по-малко от днешния си съперник.