Очаквайте от 10:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Везенков с основна заслуга за драматична победа на Барселона

Българският национал Александър Везенков изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезон 2016/17 в испанското първенство и бе с основна заслуга за домакинската победа на Барселона срещу Ховентут със 79:77 (18:18; 13:21; 30:19; 18:19) в двубой от XIV кръг.

Везенков започна двубоя в титулярната петица на каталунците и за 22:54 минути записа срещу името си 18 точки, 5 борби, 1 асистенция, 1 открадната топка и 1 чадър, като демонстрира добър мерник – 3/6 от близко и средно разстояние, 3/5 от зоната за три точки и 3/5 от линията за наказателни удари.

Освен българинът, на ниво в днешния двубой се представиха още Анте Томич с 15 точки, както и Тайрис Райс и Джъстин Доелман, които добавиха съответно по 13 и 10 точки.

Първото полувреме не премина добре за Барса, след като на почивката домакините изоставаха с осем точки - 31:39, но през третата четвърт ситуацията се обърна и каталунците влязоха в решителните десет минути в ролята на лидер – 61:58.

В заключителната четвърт двата отбора си размениха по веднъж лидерството, но след това Везенков и Райс бяха точни, с което Барселона поведе и не изпусна лидерството до самия край, а последния съдийски сигнал прозвуча при 79:77 (18:18; 13:21; 30:19; 18:19) в полза на каталунците.