"Моряците" глътнаха вода в двора на Капулети (видео)

Отборът на Киево победи с 2:1 Сампдория у дома и спечели дербито на средняците в Серия "А". Съставът от Верона се намира точно в средата на таблицата, а малко по-надолу са "моряците". Играчите на Роландо Маран изнесоха силно първо полувреме, в което си оплетоха кошницата.

Рикардо Меджорини мушна гол в деветата минута, а в 41-ата ветеранът Серджо Пелисиер направи 2:0. Това бе трето попадение от началото на сезона за почти 40-годишния нападател. В самия край на мача 20-годишният Патрик Шлик наниза почетния гол за "Ла Самп". Киево вече има 25 точки в актива си, а отборът от Генуа остана с 22.