Интер с първа победа от три месеца далеч от "Сан Сиро" (видео)

Отборът на Интер се върна към победите далеч от "Сан Сиро" след почти три месеца. "Нерадзурите" надвиха с 1:0 Сасуоло на стадион "Мапей" с гол на Антонио Кандрева в 47-ата минута, който се оказа достатъчен за първите три точки на миланския гранд при гостуване от 21 септември. Тогава Интер победи с 2:0 Емполи в Тоскана.

Освен това тимът на Стефано Пиоли прекъсна черната си серия от три поредни загуби срещу "желено-черните", които в първите си три мача с Интер от Серия "А" записа три загуби и голова разлика 0:15, но последните три двубоя винаги побеждаваха.

Отборът на Еузебио Ди Франческо имаше множество проблеми поради контузии този сезон, но въпреки това не изневери на стила си да играе нападателен футбол. Самир Ханданович на два пъти показа класа, но гостите бяха по-добрият тим и Андреа Консили няколко пъти спаси вратата си. Особено срещу Иван Перешич, който можеше да вкара и хеттрик, но италианският вратар просто не му даде шанс.

Бразилският халф Фелипе Мело за първи път бе титуляр в полузащитата на "нерадзурите" през този сезон в калчото, но в края на срещата си изкара своя шести червен картон в Серия "А". Бившият национал на Бразилия получи два жълти картона за груби нарушения.

Срещата започна с по-добра игра за Интер, но Антонио Кандрева първо стреля опасно в 14-ата минута, а в 16-ата удари гредата с удар от над 20 метра. Няколко сантиметра разделиха хубав удар на Мауро Икарди с глава от попадение в 28-ата минута. В 34-ата минута Хандановинч спря Дефрел. Последва страхотно спасяване на Консили след удар отблизо на Перешич.

Втората част започна с гол на Кандрева, който отблизо разстреля домакините със своето трето попадение в първенството и общо трето срещу домакините. В 63-ата минута Сенси стреля от воле, но Ханданович с крак изби. Шест минути преди края резервата Пиетро Йемело бе близо до куриозно изравняване. Миранда се опита да изчисти топката, но тя срещна лицето на Йемело, но след този рикошет излезе на метър от гредата. В оставащите минути Марсело Брозович опита да вкара своя четвърти гол в последните четири мача, а Перешич на два пъти очи в очи с Консили сбърка. Мело бе изгонен, а сънародникът му Габигол влезе в игра в 90-ата минута, като веднага си изкара жълт картон.

Интер постигна втора поредна победа и вече има 27 точки. Загубата е десета за домакините, които останаха със 17 точки.