Ибрахимович донесе нова победа на Манчестър Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед постигна трета поредна победа в Премиър лийг, надигравайки с 2:0 Уест Бромич на "Дъ Хоутърнс". И двете попадения днес реализира Златан Ибрахимович (5', 56'), който вкара десет гола в последните си девет мача за "червените дяволи". Селекцията на Жозе Моуриньо пък няма загуба в десет поредни срещи във всички турнири.

Специалния бе направил три промени в свия състав - Антонио Валенсия, Матео Дармиан и Джеси Лингард започнаха за сметка на Ерик Байи, Дейли Блинд и Хуан Мата. Крейг Доусън стартира за домакините, докато Джеймс Морисън остана на скамейката за началото. Йонас Олсон записа своя мач №200 в Премиър лийг.

Началото бе много добро за гостите, които още е петата минута поведоха. Лингард проби отдясно, преодоля Ниом, след което центрира добре към Ибрахимович. Шведът, който бе оставен сам, засече безпроблемно с глава, давайки аванс на "червените дяволи". В 24-ата минута удар на Уейн Рууни бе избит в напречната греда от Фостър, като по този начина английският национал отново се размина с гола, с който да изравни рекорда на сър Боби Чарлтън.

В 32-рата минута домакините пропуснаха най-добрия си шанс до момента. Мат Филипс центрира много добре, Рондон засече, но не успя да насочи добре топката и тя премина доста далеч от целта. До почивката Лингард пропусна още една добра възможност за гостите, които заслужено водеха в резултата след първите 45 минути.

11 минути след подновяването на играта Ибрахимович удвои преднината на гостите. Шведът получи от Рууни на границата на наказателното поле, премина между двама бранители и стреля. Получи се рикошет в краката на  Доусън, който промени значително траекторията на топката и тя влезе в долния десен ъгъл на вратата на Фостър - 0:2. Това бе 11-о попадение на Ибра в Премиър лийг и десето такова в последните му девет мача във всички турнири. Общо головете на шведа за Манчестър Юнайтед до момента са 16.

В 64-ата минута Рондон се поддаде на провокация на Рохо и удари аржентинеца. Нападателят можеше да получи за това директен червен картон, но се размина само с жълт такъв.

До края нямаше почти нищо интересно, освен че в една ситуация домакините веднъж имаха претенции за дузпа, но те правилно не бяха уважени.

С днешния успех Манчестър Юнайтед се изравни по точки с отбора на Тотнъм, който утре приема Бърнли. "Червените дяволи" остават на шеста позиция, а Уест Бромич е седми.