Марк Маркес отново спечели квалификация

Трикратният световен MotoGP шампион Марк Маркес смени пистовия си мотор с такъв за дърт трак и отново записа най-добро време от комбинираните квалификации в състезанието Superprestigio днес в Барселона. Той завърши 200-метровата обиколка за 12.054 секунди, което бе с 0.085 секунди по-добро време от това на американската звезда в Супербайк сериите Тони Елиас.

Състезанието е разделено в два класа – Престижен и Отворен. В първия влизат всички пилоти от Световния шампионат по мотоциклетизъм, както и тези от Световния супербайк, а във втория – офроуд състезатели от всякакви дисциплини.

Американецът Брад Бейкър, който победи Маркес след най-оспорвания финал на състезанието през 2013 година, остана с четвърто време в отворения клас, а първи изненадващо излезе Тома Шарер с 12.122 секунди.