Нов гол на Коща, 11-а поредна победа и девет точки аванс за Челси (видео)

Челси постигна 11-а поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над Кристъп Палас на "Селхърст Парк". Диего Коща (43') донесе успеха на своите в това лондонско дерби. Това означава, че поне за 24 часа Челси ще има аванс от девет точки на върха. Утре Манчестър Сити и Арсенал играят един срещу друг, а в понеделник другият преследвач на "сините от Лондон"- Ливърпул, гостува на Евертън в голямото мърсисайдско дерби.

Джо Ледли и Джейсън Пънчиън стартираха за "орлите". Неманя Матич и Еден Азар се завърнаха сред титулярите на Челси за сметка на Сеск Фабрегас и Педро Родригес.

Двата отбора предложиха доста битка и равностойна игра през първото полувреме. В 21-вата минута домакините направиха добра атака. Кели проби отдясно и пусна по земя в наказателното поле, където Пънчиън стреля от добра позиция, но ударът му бе доста неточен. Минута по-късно Диего Коща получи жълт картон - негов пети, което означава, че голмайсторът на Челси ще пропусне двубоя срещу Борнемут на "Боксинг дей". Селекцията на Конте имаше позиционно предимство през тази първа част, но голови положения пред вратата на Хенеси на практика липсваха. В 40-ата минута Пънчиън завъртя топката добре от пряк свободен удар, но кълбото премина над вратата. Две минути преди края Коща откри резултата с първия точен удар към една от двете врати. Аспиликуета центрира отдясно, а испанският национал се предвижи много добре, надскочи Дан и насочи топката с глава в десния ъгъл. Това бе 50-и гол за Коща с екипа на Челси във всички турнири.

В началото на втората част Куртоа спаси удар на Кабай, а Хенеси отрази опасен изстрел на Канте. В 67-ата минута Моузес и Фабрегас направиха добро двойно, след което топката бе центрирана към Коща, Дан изчисти с глава, но това даде възможност на Алонсо да засече от въздуха. Ударът обаче премина на сантиметри встрани. Пет минути след това Хенеси спаси отбора си от нов гол, избивайки много опасен шут на Канте. Малко след това стражът на домакините отново трябваше да се намесва след изстрел на Алонсо. В 84-ата минута и гредата спаси "орлите" след добро изпънение на Алонсо от пряк свободен удар.

Челси има 43 точки - девет повече от Ливърпул и Арсенал. Отборът днес изравни клубния си рекорд за поредни победи в Премиър лийг. Кристъл Палас заема 16-о място.