Марек с трета поредна победа в Суперлигата

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записаха 3-а поредна и общо 6-а победа в Суперлигата. Дупничани успяха да се наложат трудно като гости на Арда (Кърджали) с 3:1 (25:18, 22:25, 32:30, 25:21) в среща от последния 11-и кръг от първия полусезон, игран тази вечер в зала "Арпезос".

Победата бе и прекрасен подарък за разпределителя на Марек Константин Нечев, който празнува рожден ден.

Така момчетата на Найден Найденов се изкачиха на 5-о място във временното класиране с 6 победи, 5 загуби и 16 точки. Арда пък остава на предпоследното 11-о място само с 1 победа, 10 загуби и 3 точки.

Двата тима си размениха в началото по един гейм - 25:18 за Марек и 25:22 за домакините от Кърджали. Доста оспорван и интригуващ се оказа третият гейм, в който Марек се наложи много трудно с 32:30. В четвъртия гейм дупничани първоначално направиха разлика, но след това домакините от Арда се опитаха да се върнат, но в крайна сметка Марек се поздрави с победата след 25:21 и 3:1.