Дебютен гол зарадва Дженоа в отложения мач с Фиорентина

Тази вечер Дженоа победи Фиорентина в отложен мач от 3-ия кръг на Серия "А". "Грифоните" се наложиха с минималното 1:0, а двубоят се доигра от 28-ата минута, когато бе прекъснат. По програма срещата трябваше да се изиграе на 11 септември, но бе прекъсната в 28-ата минута при резултат 0:0 заради проливен дъжд и затова днес се изиграха оставащите минути.

Единственото попадение тази вечер бе реализирано от Дарко Лазович в 36-ата минута. Тогава той получи центриране отляво от Никола Нинкович и на задната греда засече топката отблизо във вратата. Това бе негов първи гол в 28 мача с екипа на Дженоа. Домакините изпуснаха още 4 чисти положения през първата част на срещата.

През второто полувреме пък късметът не бе на страната на гостите, като в 59-ата минута Мауро Сарате със страхотен шут разтресе напречната греда, но топката не пожела да влезе във вратата.

С тази победа Дженоа събра актив от 23 точки и заема 10-ото място в класирането. "Грифоните" все още нямат загуба у дома от началото на сезона. Фиорентина пък остава на 7-ото място с 26 точки.