Добруджа - отбор на годината в Добрич за пореден път

За трети пореден път мъжкият тим на Добруджа 07 бе определен за отбор на годината в Добрич. Номинирани този път бяха 9 тима. Волейболният отбор заслужи първото място в класацията след историческата първа титла, финала за Купата на България, дебюта в Шампионската лига и победата в нея над холандския първенец Абиант Ликургус (Грьонинген).

Втори в класацията е мъжкият отбор на хандбален клуб Добруджа. "Жълто-зелените" спечелиха бронзовите медали в мъжката А хандбална група, класираха се трети за Купата на България и записаха рекордно 12-то поредно участие в евротурнирите. Третото място е за мъжете на карате клуб Самурай - шампиони от държавните първенства на ката.

Кметският екип, общински съветници, спортни журналисти и представители на спортните клубове определиха десетката най-добри спортисти на Добрич за 2016 година. Номинирани бяха 30 души от 14 клуба в различни спортове: волейбол, хандбал, борба, бокс, вдигане на тежести, карате, лека атлетика, колоездене и автомобилизъм. Топ реализаторът на Добруджа Жулиен Георгиев е трети в класацията за спортист на Добрич. През тази година волейболистът стана шампион на България, игра финал за Купата, записа победа в Шампионската лига, бе основен играч на националния отбор за волейболисти до 23 години.

Трите най-добри отбора на Добрич ще бъдат наградени на церемония на 19 декември (понеделник) от 13,00 часа в зала УСШ.