Бранимир Грозданов и Равена аут ит Купата на Италия след драматична загуба

Волейболният национал Бранимир Грозданов и неговият Бундже (Равена) отпаднаха от турнира за Купата на Италия. Грозданов и съотборниците му отстъпиха много драматично като гости на Джи Груп (Монца) с 2:3 (18:25, 25:17, 22:25, 30:28, 13:15) в мач от 1/8-финалите на турнира, игран късно снощи пред малко над 1000 зрители.

Така Равена отпадна от надпреварата, докато домакините от Монца се класираха за 1/4-финалите за Купата. Там очакват силния отбор на Диатек (Тренто). Срещата ще бъде на 11-и или 12-и януари 2017 година.

Бранимир Грозданов влезе за малко като резерва за своя тим в първия и четвъртия гейм, но без да се отчете с нито една точка. Пуерториканецът Морис Торес пък отново бе над всички за Равена с 26 точки (2 аса и 52% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех. За тима на Монца Якопо Бото (1 блок, 3 аса, 59% ефективност в атака и 46% перфектно посрещане) и германският национал Кристиян Фром (3 аса, 57% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) реализираха 20 и 19 точки за победата.

ДЖИ ГРУП (МОНЦА) - БУНДЖЕ (РАВЕНА) 3:2 (25:18, 17:25, 25:22, 28:30, 15:13)
МОНЦА: Никола Йовович 5, Симон Хирш 10, Якопо Бото 20, Кристиян Фром 19, Пиетер Верхеес 11, Томас Берета 13 - Марко Рицо-либеро (Андреа Галиани, Донован Джаворонок 5, Давиде Брунети)
Старши-треньор: Мигел Анхел Фаласка
РАВЕНА: Лука Спирито 5, Морис Торес 26, Маартен Ван Гардерен 14, Жулиен Линеел 18, Елиа Боси 7, Фабио Ричи 9 - Рикардо Гой-либеро (Конрад Камински 1, Стефано Маркини, Джакомо Рафаели, БРАНИМИР ГРОЗДАНОВ)
Старши-треньор: Фабио Соли.