Ботев Пд потегли към шестицата след голово шоу на "Коматево" - бразилец отново с фурор (видео)

Ботев Пд запази шансове за влизане в шестицата на Първа лига, след като спечели с 3:2 домакинството си на Пирин (Благоевград) в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Попаденията за канарчетата вкараха Тодор Неделев, Омар Косоко и Жоао Паоло, а за гостите на два пъти се разписа Станислав Костов.

С този успех пловдивчани събраха 24 точки, само на четири зад шестия Дунав, който утре гостува на ЦСКА-София.

В първия четвърт час домакините бяха по-активният тим. Две техни опасни атаки завършиха с пасове към голмайстора Жоао Паоло, който обаче бе в засада. До края на срещата обаче бразилецът се превърна в герой за своя отбор, отличавайки се с попадение, асистенция и изработена дузпа.

Все пак канарчетата стигнаха до гол в 21-ата минута. Румен Сандев извърши глупаво нарушение срещу Жоао Пауло в собственото си наказателно поле и Тодор Неделев реализира отсъдената дузпа - 1:0 за Ботев.

Само четири минути по-късно гостите се върнаха в мача след груба грешка на няколко футболисти в жълто-черно, от която се възползва Станислав Костов, стреляйки от 17 метра в долния десен ъгъл на Георгиев за 1:1.

Голеадата в Коматево не спря дотук и в 28-ата минута Ботев отново излезе напред в резултата. Омар Косоко подаде към Жоао Паоло, който му върна отлично с пета, бившият нападател на ЦСКА пое топката и с шут по земя от 15 метра вкара на Костов за 2:1.

В края на полувремето благоевградчани поискаха дузпа за игра с ръка на Радослав Терзиев, но реферът Георги Давидов прецени, че такава не трябва да бъде отсъдена.

Втората част започна с натиск на домакините. В 58-ата минута младият футболист на "канарчетата" Милко Георгиев намери Крум Стоявнов, който центрира към Жоао Пауло, бразилецът с лекота заби 12-ия си гол в Първа професионална лига.

В 64-ата минута пловдивчани бяха близо до четвърти гол, но Цветомир Панов не успя да реализира очи в очи с вратаря на гостите.

Крайното 3:2 за Ботев оформи Станислав Костов, който вкара великолепно попадение в даденото от рефера 3-минутно продължение на мача след шут в горния десен ъгъл на домакинската врата.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ПИРИН 3:2