Уест Хам извървя трудния път към победата (видео)

Уест Хам най-накрая сложи край на серията си от 6 поредни мача без победа в Премиър лийг. Тази вечер "чуковете" надиграха с минималното 1:0 Бърнли в домакинството си от 16-ия кръг. Победата на лондончани дойде с попадение на Марк Нобъл в 45-ата минута, а домакините нацелиха и две греди.

Уест Хам доминираше през първото полувреме и на два пъти гредите помогнаха на гостите резултатът да не бъде открит. В 36-ата минута удар на Педро Обианг се отби от страничния стълб, а в 45-ата минута изстрел на Марк Нобъл срещна напречната греда.

В добавеното време на първата част домакините все пак стигнаха до попадение. Бен Мий събори Уинстън Рийд за дузпа, а зад бялата точка застана Нобъл. Ударът на капитана на "чуковете" бе спасен от вратаря, но при добавката той не сгреши за 1:0.

През втората част и Бърнли опита да се върне в мача, като на два пъти Сам Воукс стреля опасно, но без да успее да се разпише. В същото време пък домакините пропуснаха да решат всичко след изстрели на Анди Керъл и Димитри Пайе, които обаче бяха спасени от вратаря.

Така мачът завърши без повече попадения, но това бе достатъчно за Уест Хам да си осигури победата и с актив от 16 точки да излезе на 15-ата позиция в таблицата. Бърнли пък вече е 13-ти със 17 точки.