Никой не може да спре Челси (видео)

Челси продължава да реди победа след победа, въпреки че в последните мачове не блести с изявите си. Този път лондончани спечелиха с 1:0 при гостуването си на Съндърланд и записаха впечатляващата 10-а поредна победа във Висшата лига. Така отборът на Антонио Конте вече има аванс от 6 точки на върха на класирането пред Ливърпул и Арсенал.

Единственото попадение в срещата бе дело на Сеск Фабрегас в 40-ата минута. След почивката домакините имаха своите шансове, а в самия край блестяща изява на Тибо Куртоа спаси вратата на Челси. "Черните котки" обаче остават закотвени на дъното и са фаворит за изпадане.

Лондончани бяха без една от звездите си. Белгиецът Еден Азар пропусна мача поради травма, получена в срещата с Уест Бромич. Неговото отсъствие се отрази, но тимът се справи и с това предизвикателство. На неговото място игра Вилиан. Сеск Фабрегас пък замени Неманя Матич в стартовия състав и включването на испанеца се оказа решително. Бившият играч на Арсенал и Барселона изигра отличен мач и бе в основата на успеха, като отбеляза и победния гол, като намери пролука в сгъстената защита на съперника, която напълно елиминира опасността от Диего Коща.

Съндърланд и Челси не предложиха много емоции до средата на първото полувреме. Двата отбора се хвърлиха в битка, но тя не е изпълнена с големи футболни качества. Домакините се държаха добре срещу лидера в класирането и дори на два-три пъти успя да организира опасни контраатаки. В 25-ата минута Янузай стреля от добра позиция, но ударът му бе блокиран. Отборът на Конте обаче за пореден път демонстрира спокойствие и ефективност. Пет минути преди почивката отлична контраатака завърши с подаване на Вилиан и прецизен удар на Фабрегас в долния ляв ъгъл за 0:1.

"Сините" играха доста по-силно в началото на второто полувреме и имаха няколко възможности да сложат край на интригата. Те обаче не го направиха и това доведе до нервни моменти пред тяхната врата. В този период отлични изяви имаше вратарят на Съндърланд Джордан Пикфорд, който спаси удари на Маркос Алонсо и Вилиан.

СЪНДЪРЛАНД - ЧЕЛСИ 0:1