Ливърпул се върна към победите и измести Арсенал от второто място (видео)

Ливърпул се върна към победите в Премиър лийг, надделявайки безапелационно - с 3:0, над Мидълзбро на "Ривърсайд". Благодарение на този изразителен успех мърсисайдци изместиха Арсенал от второто място във временното класиране, като двата отбора имат еднакъв точков актив и еднаква голова разлика, но селекцията на Юрген Клоп е отбелязвала повече попадения. Над всички днес бе Адам Лалана (29', 68'), който реализира два гола и асистира на Дивок Ориги (60') за третия.

Айтор Каранка бе направил две промени в своя състав - Адама Траоре и Алваро Негредо стартираха днес. Две бяха и корекциите в титулярните 11 на Юрген Клоп. Симон Миньоле започна на вратата на мърсисайдци за сметка на Лорис Кариус, който получи много критики за представено си в последните две срещи. Рагнар Клаван пък замени Жоел Матип в центъра на отбраната.

Домакините действаха доста организирано близо половин час и държаха противника на безопасна дистанция от собственото си наказателно поле. Ливърпул не успяваше да създава положения до 29-ата минута, когато Мане изведе много добре Клайн по десния фланг. Бранителят центрира перфектно към далечната греда, където Лалана засече с глава - 0:1. Две минути след това Миньоле се намеси решаващо след много опасен удар на Фишер.

В 39-ата минута Боро организира опасна атака, в края на която Форшоу получи шанс да стреля, но Ловрен успя да блокира. Две минути преди почивката мърсисайдци пропуснаха златен шанс да удвоят аванса си. Мане получи извеждащ пас от Ориги, нахлу на скорост и шутира по диагонала, но топката рикошира в далечната греда. Ориги стигна до нея и опита добавка, но неговият удар премина на сантиметри встрани.

В самото начало на второто полувреме Валдес спаси изстрел на Мане.
Доминацията на Ливърпул в тези минути обаче бе осезаема и в 60-ата минута гостите заслужено стигнаха до втори гол. Мане и Ориги комбинираха добре помежду си, след което топката бе пратена към Лалана, който центрира остро в наказателното поле. Ориги бе на точното място и засече отблизо - 0:2.

Осем минути по-късно преднината на Ливърпул бе класическа. Мане отново проби на скорост, Гибсън направи шпагат, но топката стигна до Ориги. Белгиецът центрира към Лалана, който засече с левия крак - 0:3, вкарвайки втория си гол тази вечер.

Неприятната новина за Клоп бе, че в заключителните секунди Ориги напусна принудително заради контузия.

Ливърпул е на второ място с 34 точки - шест по-малко от лидера Челси. Мидълзбро е точно над зоната на изпадащите.