Край на приказката за Лудогорец в Първа лига! Гонзо разтърси “орлите” с десет човека (видео)

Край на приказката за Лудогорец в Първа лига! Черно море прекъсна серията от 13 поредни победи на българския шампион. "Моряците" извъртяха 1:1 като гост с "орлите" в мач от 19-ия кръг на шампионата. Попадението за "зелените" отбеляза Кешеру в 49-ата минута, а в 51-ата Кузма изравни.

В 75-ата минута Черно море остана с човек по-малко, тъй като Даниел Георгиев бе изгонен за получени два жълти, респективно червен картон.

И в двата състава имаше много промени. Сред титулярите на разградчани липсваха Владислав Стоянов, Козмин Моци, Анисе и Вандерсон. Наставникът на гостите Георги Иванов пък не можеше да разчита на наказаните Александър Цветков и Георги Илиев, а Бакари и Секо са контузени.

Лудогорец игра доста лежерно и аристократично и в двете фази. Представянето на аржентинеца Хосе Паломино пък бе катастрофално. Защитникът цял мач не знаеше къде се намира и направи куп непредизвикани грешки. Феновете на "Лудогорец Арена" дори се чудеха дали на този футболист му се играе, защото в доста ситуации отбиваше номера.

Гостите от Варна се представиха отлично, като доста добре бяха уплътнили подстъпите към своята врата.

В 8-ата минута Клаудио Кешеру се освободи майсторски от играч на гостите, но отправи слаб и неточен удар с десния крак. Малко по-късно Йордан Минев центрира към Лукас Саша, който се бе включил в атака. Бразилецът пробва удар със странична ножица, но за късмет на Коварж топката попадна право в неговия обсег.

В 20-ата минута Джонатан Кафу се опита да отбележи с техничен изстрел, но Коварж внимаваше и спаси.

В 29-ата минута Черно море застраши "орлите". Хосе Паломино направи грешка, която със сетни усилия успя да поправи, и Георги Терзиев овладя. Бранителят върна към Милан Борян, който се оплете и вместо да изчисти, тръгна да спира кълбото. Въпреки това възпитаниците на Георги Дерменджиев успяха да се справят и разградчани запазиха мрежата си суха.

В края на първата част "моряците" сътвориха доста смислена атака. Михаил Венков бе изведен на скорост по лявото крило и без да се бави центрира успоредно на голлинията. Малик бе на чиста позиция, но действа нескопосано и двете нули на таблото останаха непроменени.

Второто полувреме стартира ударно. В 49-ата минута Кешеру се възползва от груба грешка на Пламен Николов и отбеляза за 1:0. Радостта на българския шампион бе твърде кратка. Две минути по-късно се наложи Борян да вади топката от мрежата, след като Кузман засече удар на Иван Коконов за 1:1. При тази ситуация Хосе Паломино, който е най-слабият на терена, за пореден път не знаеше къде се намира и подскачаше около противника, гледайки безучастно какво се случва.

Малко по-късно Марселиньо отправи опасен удар и точно, когато всички решиха, че кълбото ще влети в мрежата, стражът на гостите се намеси и изби в корнер.

В 85-ата минута Марселиньо разтресе напречната греда с топовен шут.

До края на срещата разградчани се опитаха да стигнат до победата, но няколкото безцелни центрирания станаха лесна плячка на гостите от Варна. Кешеру допълнително улесни задачата на бранителите на "моряците" с няколко безмислени нарушения в атака.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1