Виляреал наказа грешките на Атлетико (видео)

Тази вечер Виляреал победи Атлетико Мадрид с 3:0 в последния мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. “Жълтата подводница” записа много ценен успех, с който изпревари днешния си съперник в класирането и спря серията си от 3 поредни мача без победа на сметката си. Домакините на “Ел Мадригал” се възползваха по най-добрия начин от две грешки на своя съперник, като Ману Тригерос откри резултата в 28-ата минута, след сгрешен пас на Тиаго Мендеш, а в 38-ата минута Жонатан дос Сантос добави втори гол, възползвайки се от лоша намеса на вратаря Ян Облак. В добавеното време и Роберто Сориано записа името си сред голмайсторите, оформяйки класическата победа.

Виляреал започна мача по-настървено и още в 6-ата минута Роберто Сориано стреля от дистанция, като топката мина опасно близо до гредата. След това в 13-ата минута Ян Облак изби лошо една топка, която попадна в Жонатан дос Сантос, който пробва да отбележи в опразнената врата, но защитник се намеси пред голлинията.

В 19-ата минута обаче гостите пропуснаха прекрасна възможност да открият резултата, като Коке отблизо уцели греда. В 25-ата минута и Кевин Гамейро отправи нелош изстрел от труден ъгъл, но над вратата.

Виляреал продължаваше да е по-активният отбор и в 28-ата минута стигна до откриване на резултата. Тиаго Мендеш върна неразчетено назад и топката бе отнета пред наказателното поле, Ману Тригерос напредна, финтира защитник и прати кълбото в мрежата за 1:0.

Атлетико имаше шанс да се върне бързо в мача в 30-ата минута, когато Антоан Гризман бе изведен на скорост и стреля отблизо, но вратарят Серхио Асенхо спаси.

В 38-ата минута обаче “жълтата подводница” нанесе втори удар, който отново дойде след грешка на съперника. Алешандре Пато получи на фланга и центрира в наказателното поле, където Ян Облак не се намеси добре и подари топката на Жонатан дос Сантос. При първия си опит мексиканецът уцели гредата, но при добавката успя да мушне топката във вратата за 2:0.

Второто полувреме не бе чак толкова вълнуващо и не се запомниха много интересни ситуации пред двете врати. Атлетико Мадрид опита да притисна съперника в опит да се върне в мача, но гостите така и не можеха да организират голова атака. В същото време в добавеното време на двубоя Виляреал организира хубава контра, която бе завършена от Роберто Сориано за крайното 3:0.

Така срещата завърши с победа на Виляреал и отборът вече има 26 точки и излезе на 4-ото място в таблицата. Атлетико Мадрид пък вече е 6-ти с 25 точки в актива си.