Живко Миланов и АПОЕЛ спечелиха дербито с Анортозис

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) взе важна победа с 2:1 над Анортозис в дербито на 14-ия кръг в първенството на Кипър. Цял мач за домакините изигра българският бранител Живко Миланов.

АПОЕЛ поведе в 41-ата минута с точен изстрел на Игор де Камарго. В 89-ата минута тимът от Никозия удвои преднината си чрез Иняки Астис. Почетното попадение за гостите пък бе реализирано от Есмаел Гонсалвеш в добавеното време на двубоя за крайното 2:1.

След тази победа АПОЕЛ дели първото място с АЕК (Ларнака) и АЕЛ, като и трите тима имат по 33 точки. Анортозис пък продължава да се представя неубедително през този сезон, като се намира едва на 10-ата позиця с 15 точки.