Ливърпул изостана на шест точки от върха (видео)

Ливърпул изостана на шест точки зад лидера Челси, след като не успя да стигне до победата във втори пореден мач в Премиър лийг, завършвайки 2:2 с Уест Хам на "Анфийлд". Селекцията на Юрген Клоп отново показа слабости в защита, което се потвърждава от факта, че отборът допусна цели шест гола в последните си две срещи. Лорис Кариус също не се представи на ниво във втори пореден мач. Всичко започна добре за домакините, които поведоха в петата минута с гол на Адам Лалана. Димитри Пайе (27') и Микейл Антонио (39') направиха пълен обрат до почивката, а Дивок Ориги (48') изравни през втората част. Със спечелената точка "чуковете" излязоха над зоната на изпадащите.

Жоел Матип и Адам Лалана се завърнаха в състава на домакините след контузии. Садио Мане също бе титуляр, въпреки че напусна принудително през второто полувреме на драматичния двубой срещу Борнемут. Емре Джан пропусна двубоя заради контузия. Аарън Кресуел, Микейл Антонио, Хаавард Нордтвайт и Андре Аю започнаха за Уест Хам.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които още в петата минута излязоха напред в резултата. Садио Мане проби по левия фланг, след което намери Лалана в наказателното поле. Двама бранители на Уест Хам наблюдаваха отблизо как английският национал овладява и стреля в деления ъгъл. Гостите опитаха бърз отговор и много скоро Антонио се озова зад гърба на Ловрен, но Кариус изби удара му. Ливърпул обаче така и не успя да надгради над отбелязания гол, въпреки че привидно контролираше събитията. Така се стигна до 27-ата минута, когато Пайе изпълни пряк свободен удар от 25 метра, прехвърли стената и прати топката във вратата на Кариус, който също не се намеси по-най-добрия възможен начин. 12 минути по-късно "чуковете" стигнаха до пълен обрат. Едно центриране отдясно, което изглеждаше безобидно, рикошира в Хендерсън, след което Матип не се ориентира и позволи на топката да стигне до Антонио. Кариус бе излязъл напред, но не предприе нищо, за да затрудни играча на Уест Хам, който пусна топката покрай него. И тук стражът на Ливърпул не направи добро впечатление, макар че голямата вина за това попадение бе на централните бранители.

В самия край на първото полувреме Ливърпул можеше да получи дузпа, когато Пайе задържа Лалана в наказателното поле, но Марк Клатънбърг реши, че няма нарушение. При последвалия корнер Матип засече с глава, след което топката срещна гредата.

Три минути след подновяването на играта Ливърпул изравни след груба грешка на Дарън Рандолф, който опита да улови топката след едно центриране на Мане отляво. Стражът обаче изпусна кълбото и Ориги вкара отблизо.

В 70-ата минута Хендерсън отправи страхотен изстрел от близо 30 метра, но Рандълф успя да избие над гредата. Малко преди това и Вайналдум не успя да завърши една добра атака на домакините. Клайн стреля опасно в 83-ата минута, но топката премина над напречната греда.

Ливърпул остава на трето място с актив от 31 точки. Уест Хам е на 17-а позиция.