Съдиите зарадваха Борусия (М) с 3 точки (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели трудно с 1:0 домакинството си на Майнц 05 в двубой от 14-ия кръг на германския шампионат и записа първи успех от девет мача насам. Андреас Кристенсен реализира единствения гол в 76-ата минута.

Не това обаче се оказа най-коментираното нещо в иначе скучния мач на "Борусия Парк". Две минути преди края Пабло де Бласис насочи топката в мрежата уж за 1:1, но съдията Роберт Хартман не призна гола. Той маркира засада, каквато на повторенията се видя, че няма.

Секунди по-късно халфът на гостите Жан-Филип Гбамин беше отстранен за втори жълт картон. През първото полувреме съотборникът му Карим Онисиво пропусна най-добрата възможност за попадение за гостите.

С тези 3 точки Борусия се придвижи до 12-а позиция в таблицата и вече е съсед на Майнц 05.