Черно море се измъчи стабилно за трите точки срещу Дунав (видео+снимки)

Отборът на Черно море се измъчи сериозно при домакинството си на Дунав в двубой от 18-ия кръг в Първа професионална лига. На градския стадион в Каварна "моряците" все пак стигнаха до трите точки след минимален успех с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира бившият младежки национал Александър Цветков, който се разписа в 37-ата минута.

Крайният изход на срещата обаче можеше да бъде коренно различен, след като в края на втората част "драконите" пропуснаха няколко добри възможности за гол. На два пъти момчетата на Веселин Великов имаха и сериозни претенции за дузпа първо за игра на Михаил Венков с ръка в наказателното поле, а след това и за нарушение на Уго Секо срещу резервата Юлиян Ненов. Сигнал от главния арбитър Станислав Ставров обаче нямаше.

Така или иначе обаче трите точки отидоха в актива на Черно море, който като че ли бетонира мястото си в първата шестица. Нещо повече, тимът на Георги Иванов събра 31 точки в актива си и се доближи само на една от третия в класирането ЦСКА-София. Дунав пък остава на шестата позиция в таблицата с три точки по-малко "моряците".
Първата отлична възможност за гол се откри в 23-ата минута пред футболистите на Георги Иванов. След неразчетено връщане на топката към вратаря Мартин Луков, Марек Кузма я овладя, но се забави и не успя да нанесе удар. Нападателят все пак запази владението й и подаде към Цветков, който, след като не намери шанс за обстрел на вратата на Дунав, върна към границата на наказателното поле, откъдето капитанът Георги Илиев стреля силно, но Луков се намеси блестящо и спаси.

Десет минути по-късно отново символичните домакини създадоха напрежение пред вратата на противника след центриране отдясно. Защитата в светлосиньо обаче се намеси добре и парира и двата опита за обстрел на младия си страж. Четири минути по-късно обаче логичното се случи и след ново разбъркване в наказателното поле на Дунав, отбитата от защитник топка попадна в Александър Цветков, който с премерен удар между няколко играчи намери пролуката в долния десен ъгъл на Луков.

След почивката тимът от Русе успя да изнесе играта в предни позиции и да постави в определен период от мача защитата на “моряците” под натиск. Реална ситуация за гол пред Пржемисъл Коварж обаче така и не бе създадена. В последния четвърт час играчите на Веселин Великов вдигнаха темпото, а оттам и кръвното на старши треньора на варненци Георги Иванов, който бурно недоволстваше от представянето на своя отбор в защита.

Русенци взеха нещата в свои ръце и създадоха сериозна суматоха пред вратата на чешкия страж. На няколко пъти обаче играчите в синьо се разминаха с последния удар, а веднъж и Коварж се намеси перфектно след силен изстрел отблизо. Между 80-ата и 82-ата минута Дунав на два-три пъти претендира за нарушение в наказателното поле на "моряците", като в една от ситуациите, при центриране отдясно, в действителност останаха сериозни съмнения, че Михаил Венков е играл непозволено с ръка. Въпреки протестите на "драконите" сигнал от страна на Станислав Ставров не последва и в крайна сметка с победата се поздрави тимът на Георги Иванов.