Най-сетне радост на "Олд Трафорд", Мхитарян се превърна в герой и се контузи (видео)

Манчестър Юнайтед постигна много важна победа с 1:0 над един от директните си конкуренти за място в топ 4 - Тотнъм. "Червените дяволи" триумфираха след гол на Хенрих Мхитарян (29') и сложиха край на серията си от четири поредни домакински равенства в Премиър лийг. Арменецът отбеляза първия си гол във Висшата лига, но за негово нещастие получи контузия в края и бе изнесен на носилка.

Мениджърът на домакините Жозе Моуриньо бе заложил на същия състав, който през миналия уикенд записа равенство с Евертън. Уейн Рууни и Хуан Мата останаха на пейката. Мхитарян, който влиза във форма, отново бе титуляр. Тоби Алдервейрелд се завърна за Тотнъм. Бранителят не бе започвал като титуляр от октомври. Ерик Дайър остана на скамейката.

Двата отбора изиграха доста динамично и двуостро първо полувреме. В началото гостите владееха повече топката и имаха териториално предимство. Кристиан Ериксен изпълни опасно пряк свободен удар в 19-ата минута, но Де Хеа плонжира и спаси. Пет минути след това "червените дяволи" създадоха две добри възможности. Вертонген блокира удар на Мхитарян, а при последвалия корнер Фил Джоунс стреля с глава, Роуз изчисти, след което Лорис спаси след шут на Ерера.

В 29-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Кейн сбърка един пас в центъра, Ерера се възползва и изведе много добре Мхитарян, който изстреля истински снаряд по посока на вратата на Лорис. Французинът нямаше шанс да се намеси. Това бе първи гол за арменеца в Премиър лийг. Малко след това Ибрахимович имаше добра възможност да удвои, но Лорис спаси.

В 36-ата минута отново Де Хеа трябваше да се намесва решаващо след добър удар на Сон.

Тотнъм започна агресивно втората част. Де Хеа боксира удар на Ериксен, а в 55-ата минута Уаняма пропусна стопроцентова възможност да изравни, след като бе изпуснат от Валенсия и от няколко метра стреля много неточно с глава след центриране на Ериксен от фаул. В 63-ата минута Погба изпълни добре пряк свободен удар, но топката срещна гредата. Много скоро след това Лорис се намеси превъзходно след нов шут на Погба. Де Хеа също трябваше да показва още веднъж класата си, след като изби нов опасен изстрел на Ериксен от фаул.

Пет минути преди края героят на Манчестър Юнайтед Мхитарян, който бе най-добрият играч на домакините днес, получи контузия, заради която напусна принудително терена, изнесен на носилка.

В добавеното време, което бе шест минути, двата отбора имаха по една претенция за дузпа, но те не бяха уважени от Робърт Медли.

Тотнъм и Манчестър Юнайтед са съответно пети и шести, като "шпорите" имат три точки повече от днешния си съперник.