Локо ГО спря победната серия на ЦСКА-София пред 9000 зрители, меле след края на мача (видео+галерия)

Локомотив (Горна Оряховица) спря серията от две поредни победи на ЦСКА-София в първенството, след като двата отбора приключиха при 0:0 срещата си от 18-ия кръг на Първа лига.

Най-интересното нещо в този двубой бяха пълните трибуни в Горна Оряховица. Домакините успяха да продадат 7000 билета, а 2000 деца влязоха безплатно.

Това бе първи мач за Локо в "А" група на този стадион от 22 години насам, но очакванията за сериозно зрелище не се сбъднаха и положенията пред двете врата бяха редки.

Локомотив ГО - ЦСКА-София Най-чистото от тях бе в последната минута, когато Преслав Йорданов нацели лявата греда, продължавайки с шпагат шут на Манолев.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите, които загинаха при инцидента Хитрино.
След нейния край пък футболистите на двата отбора си спретнаха сериозно меле, което за техен късмет завърши без показване на червени картони.
Домакините можеха да открият резултата още в 3-ата минута, когато бранителите и вратарят на гостите Георги Китанов не се ориентираха добре, но Матиас Курьор не успя да вкара в празната врата. Само четири минути по-късно Йордан Апостолов шутира силно от 15-16 метра, но за късмет на червените изстрелът срещна тялото на намиращия се пред голлинията Рафаел Перез.

Червените отговориха подобаващо в 16-ата минута, когато Станислав Манолев стреля с глава след центриране от корнер, но Банков спаси. Последва бърза атака на домакините, при която Бумал бутна в гърба Симеон Мечев, играчът на Локо падна и поиска дузпа, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че всичко е според правилата и не отсъди 11-метров наказателен удар.

Локомотив ГО - ЦСКА-София 0:0
Малко след тази ситуация наставникът на гостите Стамен Белчев извърши принудителна смяна - на мястото на контузения Милчо Ангелов се появи Преслав Йорданов.

В 31-ата минута Никола Колев добре нахлу фронтално срещу вратата на горнооряховчани и шутира от границата на наказателното поле, но покрай лявата греда на Банков.

Малко по-късно Колев отново стреля опасно след подаване на Диого Виана, но Банков изби в корнер. В края на полувремето и домакините имаха добър шанс да отбележат, но шутът на Кифуети от 17 метра не се получи и излезе високо над напречната греда.

Пет минути след началото на втората част Локо като по чудо не откри резултата. Апостолов стреля от 6-7 метра с глава след центриране от фаул, но Китанов някак успя да спаси.

В 55-ата минута ЦСКА-София можеше да остане с човек по-малко след пореден фаул на Петрус Бумал, който имаше жълт картон, показан за грубо нарушение в края на първата част.

Локомотив ГО - ЦСКА-София
Шест минути по-късно Диого Виана шутира силно от 15 метра, но над напречната греда. В тази ситуация бранител на домакините бутна футболиста на червените, който след изстрела падна и поиска дузпа, но Ивайло Стоянов остана безмълвен.

Някъде тук появилият се като резерва Кристиян Малинов се контузи и гостите извършиха втора принудителна смяна, като на негово място влезе Руи Педро.

До края на двубоя ЦСКА-София натисна своя съперник, но така и не успяваше да достигне до някакво по-сериозно продължение до 90-ата минута. Тогава Манолев стреля, а Преслав Йорданов продължи с шпагат удара на своя съотборник. Топката отиваше в долния ляв ъгъл на Банков, но стражът на домакините прояви рефлекс, успя да я докосне, което бе достатъчно тя да се отклони в лявата греда и да не посети неговата мрежа.

С тази точка ЦСКА-София запазва третото място в Първа лига, но червените са на цели 14 точки зад лидера Лудогорец, въпреки че са изиграли и мач повече.

ЛОКО ГО - ЦСКА-СОФИЯ 0:0

ЛОКО ГО: 91. Банков, 8. Желев, 33. Цонков, 37. Керчев, 6. Фиданин, 24. Ндонг, 88. Апостолов, 7. Мечев, 30. Атанасов, 19. Курьор, 14. Кифуети

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Перез, 6. Пинто, 7. Виана, 11. Манолев, 20. Бумал, 22. Колев, 26. Кулма, 29. Ангелов

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg