Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

"Зебрите" и Груев останаха на върха

Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург спечели с 2:0 домакинството си над Фортуна (Кьолн) в мач от Трета лига на Германия. Головете на Фабиан Шенлхард в 21-ата минута и Станислав Илютченко в 87-ата минута донесоха деветата победа на тима през този сезон.

Двубоят бе доста труден за домакините, но въпреки това момчетата на Груев стигнаха до трите точки, като бяха изпратени с аплодисменти от 12 000 зрители.

"Зебрите" останаха на първо място с актив от 34 точки, докато Оснабрюк има две по-малко. В последния мач за 2016 година Дуисбург гостува на 19-ия Цвикау, като ще се опита да запази преднината си на върха.