Ройс спаси точката в Кьолн (видео)

Отборите на Кьолн и Борусия (Дортмунд) направиха 1:1 в мач от 14-ия кръг на германското първенство. Артьомс Рудневс отбеляза за "козлите" в 28-ата минута, а Марко Ройс изравни в 90-ата минута. Вестфалският тим беше уморен от гостуването на "Сантиаго Бернабеу" и не показа най-доброто от себе си.

Първият шанс за дортмундци днес дойде след 90 секунди игра: Усман Дембеле намери Марко Ройс на точката на дузпата, но германският национал не беше точен. В деветата минута съдията не зачете гол на Пиер-Емерик Обамеянг заради засада. Ройс асистира към габонския нападател, който опъна мрежата отблизо, но при вдигнат флаг.

Въпреки по-добрата игра на "жълто-черните" гол падна във вратата на Роман Вайденфелер. В 28-ата Йонас Хектор центрира и Артьом Рудневс отбеляза с глава с прецизно насочване в левия долен ъгъл от 16 метра - 1:0. Домакините поведоха в резултата с едва 26 процента владение на топката, но пък по-успешно от своите съперници представяне при индивидуалните двубои.

Гостите от "Сигнал Идуна Парк" тръгнаха напред с първия съдийски сигнал за втората част. В 48-ата минута опасна комбинация между Обамеянг и Ройс отново не завърши с гол. Две минути по-късно "козлите" можеха да удвоят преднината си, но Антони Модест не беше достатъчно прецизен пред гола. В 62-ата Ерик Дурм шутира от 22 метра, но не намери очертанията на вратата.

Времето течеше, а момчетата на Томас Тухел така и не стигаха до реално голово положение след почивката. В 75-ата Адриан Рамос замени Сократис в опит за усилване на нападението. В 90-ата Рамос намери Ройс в наказателното поле и техничният халф вкара с насочване от 11 метра - 1:1. В 93-ата Салих Йозджан получи втори жълт картон след нарушение срещу Дембеле. Последните секунди напрежението беше пред вратата на Кьолн, но нов гол не падна.

Борусия вече е на цели 8 точки зад Байерн (Мюнхен), който застигна РБ Лайпциг.