Гледай на живо

Очаквайте: Галавечер за юбилейното издание на турнира President’s Cup

Чапекоензе назначи нов треньор след трагедията

Чапекоензе назначи нов треньор след трагедията

Бразилският клуб Чапекоензе назначи днес нов треньор, след като миналата седмица при самолетна катастрофа загинаха 71 души- треньори, част от ръководството и по-голямата част от футболистите.

Вагнер Мансини има дългогодишен опит в отбори от средата на класирането в бразилското първенство, подобни на Чапекоензе. През 2005-а година той изведе скромния тим на Паулиста до спечелването на Купата на Бразилия. Също така Мансини е тренирал отборите на Гремио, Сантос, Васко да Гама, Крузейро и Ботафого.

В момента Чапекоензе има едва шестима футболисти от стария си отбор, а мачът с Атлетико Минейро от последния кръг на първенството е отменен. Ръководството вече изрази амбицията си да изгради тим, който да се класира за първи път в 43-годишната история на клуба за участие в турнира Копа Либертадорес.

Следвай ни:

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Футбол свят

Виж всички